AKTIVITY


Krkonoše a okolí, sportovní aktivity na horách

Lyžování

Krkonoše jsou pořád asi nejoblíbenější mezi lyžaři - vyznavači sjezdovek i běžeckých tratí.
Při větších nárocích na obtížnost a délku sjezdovek je možné jezdit na dobře udržované sjezdovce přímo ve Vítkovicích, která je v provozu i večer za umělého osvětlení, a uspokojí i zkušené lyžaře nebo snowboardisty.
Na běžkách se můžete už kousek od chaty napojit na upravovaný běžecký okruh, který Vás zavede asi za hodinu například přímo do běžkařského areálu Horní Mísečky. Na většině tras je možné zvolit klasický styl nebo bruslařskou techniku. Běžecké trasy jsou obvykle v provozu až do poloviny dubna.

Cyklistika

Krkonoše jsou poslední dobou i vyhledávaným místem příznivců cyklistiky. Optimální trasu Vám pomůžou vybrat speciální cyklistické mapy, které Vás předem upozorní, které oblasti jsou pro kola nesjízdné nebo uzavřené, a naopak kudy můžete na kolech projíždět i nejcennějšími oblastmi Krkonošského národního parku.
Trasy je možné zvolit v mnoha variantách pro příznivce náročných sportovních výkonů na horských kolech i pro vyznavače spíše odpočinkového ježdění na trekingových kolech.

Turistika

I dlouholetí návštěvníci Krkonoš se shodují na tom, že je pořád možné objevovat další a další místa, která člověka překvapí svou krásou.
Celými Krkonošemi prochází hustá síť perfektně značených turistických tras, na kterých lze naplánovat velmi náročné túry se značným převýšením i rodinné výlety, kdy si lze výstup na hřebeny ulehčit lanovkami.
Kromě letní sezóny je pro turistiku velmi příjemný i začátek podzimu, kdy je možné nejlépe vychutnat barevné proměny přírody a počasí má velmi často stálý charakter s minimem dešťů.
Naopak mnoho lidí má nejraději jaro se všemi kontrasty - dlouho se držící sníh, ožívající horské srázy i políčka v podhůří, rychlé proměny počasí s dramatickými mraky i ostrým sluncem, a také nejméně návštěvníků na horských trasách z celého roku.